II TURNIEJ

Drugi Turniej „W sercu Borów” odbył się 15 czerwca 2013r.

W kategorii młodzików zwyciężyła Emanuela Kołodziej (Go-Now Maciejów)  przed Nadią Kłos (Akademia Szermierzy Warszawa) i  Karolem Markiewiczem (Go-Now Łódź) – czwarty był Michał Godlewski (AS).

W kategorii juniorów podium zdominowali zawodnicy z Maciejowa  – pierwszy był Jakub Maliszewski, drugi Damian Kolanus a czwarty Bartłomiej Maliszewski. Na najniższy stopień podium dostał się Maksymilian Suwara (AS).

Wśród seniorów potwierdził swą klasę mistrz Polski 2013– Konrad Kramarz W walce o zwycięstwo pokonał zawodnika gospodarzy Mateusza Osowskiego (LUKS-”Pol” Czersk). Na trzecim miejscu uplasował się Bogusław Pol (Go-Now Łódź), czwartym był jego kolega z drużyny Michał Dębski.

Nagrody wręczał fechmistrzom starosta Przemysław Biesek-Talewski.  Maraton szermierczy (sam mistrz musiał stoczyć 20 pojedynków !), który trwał od 10.00 do 19.30. na hali im. Romana Bruskiego w Czersku zakończył się wspólnym ogniskiem szermierzy nad Ostrowitem, gdzie obiecano się spotkać na Trzecim Turnieju Szermierki Go-Now o puchar „W sercu Borów”.